Nisan sayımız çıktı! 


Dergimizin 130. sayısı 1 Nisan'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Paul Martin Kurucu Ortağı Murat Çözer'in başarı hikayesi Quality okurlarıyla buluştu

08.10.2019

Murat Çözer Erzincanlı bir ailenin oğlu olarak İstanbul’da büyümüş. Baba mesleği olan tekstil sektörü ile çocukluğunda çırak olarak tanışmış ve iş okul arasında gidip gelmiş yıllarca. 2009 yılı krizinde çalıştığı firma kapanınca, aynı firmada beraber çalışan 3 arkadaş bir araya gelmiş ve kendimiz ticaret yapalım demişler. 


50 bin lirası borç, 100 bin lirası kredi ile kendi atölyelerini kurmuşlar ve Trio Gömlek adı ile ticarete atılmışlar. Ancak buldukları isim daha özgün olsun diyerek isim arayışına girmiş ve Paul Martin’de karar kılmışlar yıl 2009. İlginçtir Paul martin 1990 lı yıllarda Kanada Devlet Başkanı olan kişinin de adı. 
Bugün Hadımköy Kıraç’ta ki fabrikada yıllık 350 bin adet gömlek üretimi ve bir erkeğin ihtiyacı olan Ceketten çantaya, Kemerden parfüm ve tişörte dek her şeyi üreten bir marka haline getirmişler Paul Martin’i.


Günümüzde ülkemizde 100 noktada satışı olan Paul Martin’in yurt dışında Irak, İran, Fas, Dubai, Güney Afrika, Dominik, Yeni Zellenda ve Miami’de satış noktası yani ihracatı var. Bütün bunları bize anlatan markanın kurucu ortağı ve basın yüzü olan Murat Çözer; “Bizim ülkemizdeki sloganımız ‘Türkiye Gömlek değiştiriyor.’ Biz bu sloganı ‘Dünya Gömlek Değiştiriyor’ yapacağız” diyerek hedeflerini de açıklıyor.  
Kanada Başbakanı’nın adı marka oldu


Oktay Kaynarca’dan İzzet Yıldızhan’a, Bülent Serttaş’tan Sinan Engin ve Hüsnü Şenlendirici’ye dek birçok ünlünün Paul Martin’i tercih ettiğini söyleyen Murat Çözer’e, “Ya adını kullandığınız Kanada Devlet Başkanı Paul Martin ne diyor buna? Dediğimizde; “Kendisi ile tanışamadık ama temasa geçtik. Adının bir başka ülkede marka olması çok hoşuna gitmiş. Biz burada kendisi için gömlek üretip gönderdik. Çok beğenmiş ve bize imzalı fotoğrafını yolladı. Ayrıca bu konu Kanada basınında haber oldu. Bu da bizi çok gururlandırdı tabii ki. Kısmet olursa ilk fırsatta Kanada ziyaretimiz olacak ve Kanada’da kumaşından ipliğine dek Türk Malı Paul Martin mağazası açmayı planlıyoruz.” dedi.       


ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 124. sayısı, 1 Ekim'den itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında ve Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.


14