Ağustos sayımız çıktı! 


Dergimizin 132. sayısı 1 Ağustos'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Jabel Gece&Meze Lübnan/ Sortie sahibi Aytaç Akar sadece Quality'e konuştu

31.05.2019

Aytaç Akar; Kuruçeşme Sortie içinde geçtiğimiz ay açılan Ortadoğu ve Türk mutfak kültüründen lezzetler sunan Jabel’ in kurucusu.  İstanbul doğumlu Ataç Bey, 20 yıllık evli ve iki çocuk babası. 


Genç yaşta ticarete atılan Aytaç Akar, Türkiye'nin önemli çikolata markalarına ambalaj üreten Beyaz Arı Kutu Ambalaj Sanayi’nin ve şekerleme sektöründe yer alan Lokumsan’ın da sahibi. Bu güne kadar yaptığı yatırımlarla 450 kişiye istihdam sağlayan iş adamı Aytaç Akar ile Sortie’de yeni hayata geçirdiği restoranı Jabel’ i ve konseptini  konuştuk. 
Kapalıçarşı’ndan Sortie’ye 


Aytaç Akar, Sortie’ de hizmete giren yeni restoranı Jabel’i nasıl hayata geçirdiğini şöyle anlatıyor: ‘Kapalıçarşı'da bir restoranım var; o vesile oldu aslında Jabel'i açmama. Tesadüfler sonucu Sortie'de bu mekân karşıma çıktı. Çalışma arkadaşlarım Hande ve İnan ile bir toplantı yaptık; onların ışığına, aklına ve yüreğine çok güvendim. Bende yatırım yapmaya karar verdim, beraber yola çıktık... İnşallah bahtı açık olur Jabel'in.


Ana konseptimiz Lübnan ve Beyrut mutfağı


Şef Rıza Baylan ile çalışıyoruz. Konseptimiz dünyanın en kıymetli mutfaklarından Lübnan ve Beyrut mutfağı. Bu konsept için İstanbul'da bir çok deneme olmuş, çok iyi sonuçlar alamadıklarını söyleyenler  de var, başarılı olanlar da. Ama bizim herhangi maddi bir kaygımız olmadığı için tamamen başarı odaklı çalışıyoruz. Rıza, Hande ve İnan İstanbul'da ses getirecek iddialı olacak bir konsept hazırladı. Bende onların arkasında kaptan olarak destek oluyorum. 


Lübnan mutfağı arayanlar Jabel’den geçecek


Hedefimiz, İstanbul'da söz sahibi olan, uzun yıllar yerli ve yabancı misafirlere hizmet edebilecek bir mekân olması.  Misafirlerimiz kendilerini evlerinde gibi huzurlu hissetsinler... 


Dünyanın en zor şeyi; Damak tadını tarif etmektir;  merak edenler muhakkak Jabel'e gelecektir. Geldiklerinde ise bizim onlara yaptığımız sunumlardan, lezzetlerden tadacaklar sonra kendileri karar verecekler!


Eğlensinler, yesinler, içsinler, mutlu bir şekilde evlerine dönsünler. Herkesin ömrü Jabel’de geçirecekleri vakit kadar güzel olsun. Bizim tüm derdimiz bu. Kısacası Lübnan mutfağını bilen ve arayanların yolu er geç Jabel’den geçecek. 
ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINIZ
DERGİMİZİN HAZİRANSAYISINI TURKCELL DERGİLİK, TURK TELEKOM E-DERGİ VE WWW.QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLINE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!

14