Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 131. sayısı 1 Temmuz'dan itibaren D&R, Remzi ve İnkilap Kitabevi gibi seçkin satış noktalarında.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Huawei’den Google kararı için ilk açıklama!

20.05.2019

Amerika Birleşik Devletleri ile Çin arasında yaşanan gerilim, son olarak ABD’nin Ulusal Acil Durum ilan etmesiyle bir adım öteye taşındı. ABD tarafından çıkarılan kararname doğrultusunda, Risk teşkil eden firmalardan ekipman alınması engellendi. 


Aradan geçen kısa sürenin ardından Google Huawei ile olan ilişkilerini askıya aldığını açıkladı. Teknoloji dünyasına damga vuran bu kararla birlikte Huawei, Android kısıtlamasıyla karşı karşıya geldi. Google Huawei kararıyla gündeme gelirken konuya Çinli teknoloji devinden hızla bir açıklama geldi. Şirket yaptığı açıklamada ilk olarak Android’in dünyadaki gelişimine katkıda bulunan önemli bir marka olduklarına değindi.


Kullanıcıları mağdur duruma düşürmeyeceklerinin altını çizen Huawei, açıklamasında Google ve Android cephesinden gelen açıklamalara da yer verdi.


Google yaptığı açıklamada sonuçları gözden geçirdiklerine değindi. Ayrıca açıklamada “Hizmetlerimizin kullanıcıları için Google Play ve Google Play Protect‘teki güvenlik korumaları mevcut Huawei cihazlarında çalışmaya devam edecek” bilgisi de yer aldı.

10