Aralık sayımız çıktı! 


Dergimizin 162. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Prof. Dr. Arzu Aykor diş tedavisinin dış görünüşümüze olan etkisini Quality'e anlattı

02.04.2019

Diş aşınmaları konusu beni hassas dişlere, kırılan dişlerin restorasyonuna, diş sıkma tedavisine, aşınmaya bağlı bozulan diş ve yüz estetiğinin tedavisine yöneltti.Estetik diş hekimliği alanında başarılarıyla adından söz ettiren Prof. Dr. Arzu Aykor, sanat, spor ve sosyal yaşam dünyasının ünlü isimlerinin diş doktoru olarak biliniyor. Kariyer alanında ‘gülüş tasarımı ve Dental Anti-Aging’ üzerine yoğunlaşan Aykor, diş tedavisinin çok önemli olduğunu; bütün vücudumuzu etkilediğini ve bu tedavinin dış görünüşümüze olan etkisini anlatıyor.

 

İstanbul Üniversitesi Diş Hekimliği fakültesinden ikincilikle mezun olan ve aynı üniversitede doktorasını tamamlayan Arzu Aykor, ‘Diş Aşınmaları ve Tedavisi’ konusunda yazdığı tez ile kariyer hayatına önemli bir adım attı. Yeditepe Üniversitesi bünyesinde ‘Doçent’lik, Okan Üniversitesi bünyesinde ‘Profesör’lük ünvanını alan Aykor, ayrıca estetik diş hekimliği sektöründe danışmanlık ve eğitmenlik hizmeti veriyor. Kariyerinin en önemli parçası dediği estetik diş hekimliğine yönelme sebebini, diş aşınmaları, aşınmaya bağlı bozukluklar, diş restorasyonu konularındaki derin araştırmalarına bağlayan Aykor, diş hekimleri için de bir ‘anti-aging’ kitabı yazdı.

 

Mottomuz ‘bütünsel güzellik ve iyilik’

Önce; Akademik Dental ve Estethica Ataşehir Cerrahi Tıp Merkezinde Ağız ve Diş Sağlığı biriminin işletmeciliğini yapan Arzu Aykor, daha sonra Ataşehir, Suadiye ve Nişantaşı’nda ProDenta Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniklerini Dr. Okan Acar ile birlikte hayata geçirdi. 27 yıldır ilk günkü heyecanını kaybetmeyen ekip şimdilerde 49 kişilik kadrosuyla hastalara hizmet veriyor. Ayrıca Dr. Okan Acar ve Avukat Şebnem Çongar ile birlikte hastalarına 360 derece sağlıklı güzelliği sunmak için Provita Sağlıklı Güzellik ve Profit Slim Zayıflama Merkezi’ni kurdu.

 

Gençlik ve sağlıklı güzellik ağızda başlar

“İşini layıkıyla yapmak, birikimlerini yeni yetişen nesile aktarmak ve sağlıklı bir gelecek için çalışmak” felsefesiyle yola devam eden Aykor; “benim için gençlik ve sağlıklı güzelliğin başlangıcı ağızdır” diyor.RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYINDERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ

14