Temmuz sayımız çıktı! 


Dergimizin 157. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK VE TÜRK TELEKOM E-DERGİ ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Laçin Özkan müzik yolculuğunu Quality Dergisine anlattı

12.01.2018

Doğubeyazıtlı Albay emeklisi bir asker kızı olan Laçin Özkan, Ankara Kız Meslek Lisesi mezunu. Tekstile merak sarıp, tasarımcı olsa da müzik yönü ağır basınca, yirmi sene emek verdiği L’amazone markasını 2014 yılında kapatıp, kişisel gelişim yolculuğuna çıktı.


Annesi Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde solist olan, kuzenleri piyano ve kanun çalan, dolayısı ile müzik ile içi içe büyüyen Laçin Özkan tam bir müzik sevdalısı olduğunu anladığında müzik yolculuğuna yelken açtı. 
İç huzurunu yoga ve meditasyon ile buldu


Şan ve gitar dersleri alarak ruhunu dinlendirmek ve iç huzurunu bulmak için Hindistan’a gidip yoga ve meditasyon terapileri yaptı. Bu arada yaşadıklarından yola çıkarak şarkılar yazmaya başladı.  Gitar çalmayı ilerlettikçe yamaya, yazdıkça söylemeye başladı. Yaşam felsefesi olarak Mevlana’dan etkilenen Laçin Özkan, ünlü müzisyen Cihan Okan’dan ses eğitimi de alarak stüdyoya girdi. 
Müzikle birlikte yeni bir hayata başladım


Geçtiğimiz ay sözleri Kaya Özkuş’a, müziği kendisine ait olan ‘Gidiyorum’ isimli ilk parçasını çıkardı. Evren Arasıl’ın çektiği klibi, Youtube ve tüm sosyal medya mecralarında yayında olan Laçin Özkan, şimdi ise çıkaracağı ilk albümü için stüdyoya girdi.  


Laçin Özkan önümüzdeki ay çıkartacağı ilk albümü nedeniyle çok heyecanlı. Çünkü çok sevdiği ve dinlemekten çok etkilendiği Zülfü Livaneli’nin ‘Sevdalı Başım’ şarkısını okumak için izin almış ve bu konudaki duygularını şöyle aktarıyor: “Züfü Livaneli gibi bir üstadın şarkısını seslendireceğim için ne kadar mutlu olduğumu kelimelerle anlatmak mümkün değil. Bu parça ilk albümüme ayrı bir renk ve değer katacak.” 


“Müzikle birlikte yeni bir hayata başladım” diyen Laçin Özkan, yakında çıkaracağı ilk albümüne de 'Yeni Bir Hayat' adını verdi.


DEVAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

2