Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 139. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Aras Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Elif İnci Aras gelecek hedeflerini Quality'e anlattı

09.01.2021

Özellikle sosyal yardım dernekleri ve dost davetlerinin vazgeçilmez isimlerinden biri olan Elif İnci Aras'ı bugüne kadar hep 'Davetlerin şık ve zarif bir kadını' olarak tanıdık. Ancak çoğumuzun bilmediği bir yönü, daha doğrusu bir işi var. Aras Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olan Elif İnci Aras, özellikle şirketlerinin verdiği kargo hizmetiyle, belki de pandemi döneminin görünmeyen kahramanlarından birisi. Elif Hanım'la dün, bugün ve geleceğe dair düşünceleriniyle ilgili çok samimi bir sohbet gerçekleştirdik. Bu zarif kadını biraz daha yakından tanımak istiyorsanız gelin birlikte okuyalım.


İzmir doğumlu olan Elif İnci Aras, Özel Ege Lisesi'nde aldığı eğitim sayesinde Almanca ve İngilizcenin yanı sıra biraz da İtalyanca öğrenme fırsatı bulmuş. Aldığı yabancı dil eğitimlerine devam etmeye karar vererek Almanca Öğretmenliği Bölümü'nde ihtisasını sürdüren Elif Hanım, Romanya'da mikro ekonomi eğitimi almış.
Belçika'da Avrupa Birliği'nin 'Avrupa Birliği Proje Hazırlama ve Geliştirme Eğitimi'ni tamamlayan Elif İnci Aras, daha sonra İzmir'de bir mobilya ve iç mimarlık mağaaınsa ortak olarak iş hayatına atılmış. Bir süre bu firmanın genel müdürü olarak çalışan Elif Hanım, ardından Aras Holding Y.K. Başkanı Baran Aras ile evlenerek mutlu bir yuva kurmuş. Evliliğinin ardından Bilgi Üniversitesi'nde Muhasebe ve Denetim alanında yüksek lisansa başlayan Elif İnci Aras, biricik evladı Atlas'ı kucağına aldıktan sonra, çocuğunu büyütmek istediği için eğitim ve iş hayatına ara vermiş. İş kariyerine tekrar dönme kararı alan Elif Hanım, geçtiğimiz aylarda Aras Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürmeye başladı.
"Çalışanlarımızın sağlığına özen gösteriyoruz"

Çalışmayı, üretmeyi ve yardım projelerinde yer almayı sevdiğini ifade eden Elif İnci Aras, bu nedenle iş temposunun kendisini yormadığını, aksine bu durumdan keyif aldığını söylüyor. Ailesiyle vakit geçirmeye özen gösterdiğinin altını çizen Elif Hanım, özellikle pandemi döneminin en kritik iş dallarından biri olan, kargo sektöründe firma olarak yaptıklarından da bahsediyor. Tüm gereken önlemleri ivedilikle aldıklarını söyleyen Elif İnci Aras, "Holding şirketlerimizin hepsi tüm iş süreçlerini, alınması gereken tedbirlere göre yeniledi. Filo Lojistik ve Jetizz'de, kargo alımından teslimatına kadar tüm noktalarda dezenfekte işlemleri düzenli olarak gerçekleştiriliyor. İşyeri hekimleri, kişisel tedbirler konusunda çalışanları sürekli bilgilendiriyor ve uyarılarda bulunuyor. Tüm birimlere çalışanların kullanımı için el dezenfektanı, tek kullanımlık maske ve eldiven gönderiliyor. Çalışanlarımızın bilinçlenmesi için birçok noktada uyarıcı ve bilgilendirici görsel çalışmalara yer verdik" diyor.


BU MUHTEŞEM RÖPORTAJIN DEVAMI VE ÇOK DAHA FAZLASI İÇİN TIKLAYIN


Dergimizin 139. sayısı, 1 Ocak'tan itibaren Turkcell Dergilik, Türk Telekom E-Dergi ve www.qualityofmagazine online platformlarında.

13