Ocak sayımız çıktı! 


Dergimizin 139. sayısı çıktı.


DERGİMİZİ TURKCELL DERGİLİK, TÜRK TELEKOM E-DERGİ VE QUALITYOFMAGAZINE.COM ONLİNE PLATFORMLARINDAN OKUYABİLİRSİNİZ!


Keyifli okumalar!


Şifremi Unuttum
Kaydol

Prof. Dr. Berrin Pehlivan rüyasını gerçekleştirdi: BP Klinik Levent’te açıldı

04.01.2021

Levent’te Kanser başta olmak üzere kronik hastalıklar ile ilgili, takip, tedavi ve sağlıklı yaşam yönetimi alanında hizmet verecek yepyeni bir klinik açıldı; “BP Klinik.” Bu klinikte “Kişiye özel Sağlık” mottosuyla, Kanser başta olmak üzere, tüm kronik rahatsızlıklara Karma disiplinlerden uzmanlarla hizmet verecek. 


BP Klinik, Prof. Dr. Berrin Pehlivan’ın yıllardır odaklandığı ve söz aldığı her platformda ısrarla dile getirdiği bir oluşum. Berrin Pehlivan kanser ve benzeri seviyede kronik hastalıkların, aile içi sosyolojik, psikolojik ve çevresel etkileriyle de ilgilenen ve fırsat bulduğu her mecrada hekimliğin ötesinde, kendi deyimiyle “kanser aktivisti” olarak da tavır alan bir isim olarak dikkat çekiyor. 


BP Klinik'te ne gibi hizmet ve tedaviler var?

Kanser yada kronik bir rahatsızlıkla başvurduysanız, multidisipliner yaklaşımla, şikayetlerinizi geniş bir çerçevede değerlendirecek, alanında saygın ve deneyimli isimlere ulaşma şansınız var. Sadece hastalıkla değil, kaygılar, beslenme, alışkanlıklar ve ruhsal durumu bir bütün olarak ele almayı hedefleyen BP Klinik’te; Diyet ve beslenme, psikoloji, fizyoterapi ve Radyasyon onkolojisi alanında hekim ve sağlık uzmanları, şikayetlerinize çözüm üretmek için çözüm üretiyor.  
Kanserin tedavisi kadar öncesi, tanısı, tedavisi ve mutlaka sonrası var.


BP Klinik kurucusu Prof. Dr. Berrin Pehlivan; “Uzun süredir çağrıldığım her kanalda, “50 Soruda Kanser” kitabımda ve yazılarımda ısrarla tekrarladım; Lütfen sağlığı alışkanlık edinin, kanserin tedavisi kadar önemli süreçleri var. Öncesi, tanısı, tedavisi ve mutlaka sonrası var. Lütfen ilgili her disiplinden meslekdaşlarımın fikirlerini alın, hastalığa bir ekiple karşı koyun, tedavi sonrası yaşam konforunuzu panikle feda etmeyin… Bana adres sormadılar, “sen bu konuda ne yapıyorsun?” demediler. Ama ben demek zorundaydım ve sonunda en azından kendi üzerime düşeni yaptım. 


Hastalarımızı tedavi edip göndermek bir yere kadar işe yarıyor, hastalanıp bize gelmelerini beklemek ise zaten modern tıpa dahil bir tavır değil bence. Yanı sıra bir sosyal grup içinde sadece hastaya odaklanmak da onu çevresinden, çevresini ondan bağımsız düşünmek de son derece abes. Arada bir nasıl kendi yaşamımızdan yükselip resmi büyütüyor ve algımızı pozitif anlamda değiştiriyorsak mesleğimiz ya da uzmanlığımızda da aynısını yapmalıyız. Ben hekimlik anlayışımı zorluk derecesi yüksek olan bu seviyeye evirdim. Bunu bilişsel olarak yapsanızda size ait olmayan çatılarda uygulayamıyorsunuz. Artık uygulayabileceğim…


Tedaviye gelen çocukla ilgilenmek yetmiyor ebeveyne de dokunmalısın, kardeşine de bakmalısın. Yetişkini tedavi edip gönderdiğin ortamı kontrol etmelisin, müdahele edemesen de bilmelisin. Kanserin karşı zihindeki korkusuna da tavır almalısın; hayat fakültede öğrendiklerimizden fazla. Hayatın zorlukları örgütlü ve enerjik dolayısıyla biz de örgütlü ve enerjik olmalıyız.  


Hekimliği yıllardır öğrendiğim, inandığım ve anlattığım gibi yapma mutluluğunu biraz da onlara; okurlarıma, hastalarıma borçluyum. Meslekdaşlarımla, hocam dediğim isimlerle ve çok yakında inanıyorum ki öğrencilerimle,  işbirliği ve yardımlaşma içinde güçlü bir sağlık platformu oluşturabileceğiz.”

 


16